TEPAV’da Toplantı: “Los Cabos’a Doğru: Meksika ve Türkiye’nin G20 Çağındaki Rolü”

İçinde bulunduğumuz Haziran ayında dünya ekonomisi açısından önemli uluslararası toplantılar yapılacak. Önce Brezilya (Rio De Janeiro, 13-22 Haziran 2012), daha sonra ise Meksika (Los Cabos, 18-19 Haziran 2012) birbiriyle yakından ilgili iki geniş platforma ev sahipliği yapacaklar:

Dünya Bankası Ankara Ofisi ve Kalkınma Bakanlığı geçen hafta (30.5.2012) Ankara’da birlikte “Yeşil Büyüme: Çevresel Politikaların Ekonomik Faydaları” konulu bir uluslararası konferans düzenlemişlerdi. Toplantının programına ve sunum dosyalarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu toplantı, Rio+20 öncesinde, Ankaralılar için yararlı bir bilgilendirme ve tartışma platformu oluşturmuştu.

TEPAV ise, 5 Haziran 2012 Salı günü (09.30 – 11.30) , “Los Cabos’a Doğru: Meksika ve Türkiye’nin G20 Çağındaki Rolü” konulu bir tartışma toplantısı düzenliyor. Açılış konuşmalarını TEPAV İcra Direktörü Prof. Dr. Güven Sak, Meksika’nın Ankara Büyükelçisi Jaime Garcia Amaral ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Tuğrul Gücük (Dışişleri Bakanlığı) yapacaklar. Tartışmacılar ise Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü Evren Dilekli, Prof. Dr. Aykut Kibritçioğlu (Ankara Üniversitesi SBF), Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin olacak. (Türkçe veya İngilizce konuşma ve tartışmalar yapılacak toplantıda, simültane tercüme hizmeti sağlanacakmış.)

Toplantı Sonrası Ek Bilgi ve Bağlantılar:

.

Print Friendly

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *